پایگاه خبری دیلک

19:01:32 - دوشنبه 20 مهر 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نقدی بر یک نقد:
خواب شیرین تشکل های اصولگرا و فعالیت قابل تحسین دانشجویان اصلاح طلب
اینکه در این فضای مرده دانشگاهی استان، تشکلی پیدا می شود تا با انرژی تمام اهداف و ایدئولوژی خود را پیاده کند قابل تحسین است.

صسرویس سیاسی دیلک؛

پس از آنکه با روی کار آمدن دولت جدید، خون تازه ای بر رگ های انجمن های اسلامی دانشجویان در سراسر کشور تزریق شده و فاز جدید فعالیت ها و نشست های علمی اعضای انجمن اسلامی دانشجویان آغاز شد.

همگان سخن از فضای مباحثه و رقابت های اندیشه ای در حوزه مباحث سیاسی از سوی ۳ تشکل بزرگ بسیج دانشجوی، جامعه اسلامی دانشجویان و انجمن اسلامی دانشجویان رادر سطح دانشگاه های استان می دادند که نفس این رقابت ها برای افزایش آگاهی های سیاسی و اجتماعی در سطح جامعه می تواند مفید باشد.

اما با گذشت زمان و آغاز فعالیت های سیاسی از سوی انجمن اسلامی دانشجویان، کم کم نیروهایی که ادعای انقلابی بودن و کار ارزشی داشتند از میدان خارج شده و به محاق رفتند.

با آغاز سال جدید تحصیلی نیز انجمن های اسلامی دانشجویان در برخی دانشگاه های استان فعالیت های سیاسی خود را شروع کرده اند و در کنار جذب نیروهای جدید الورود با برخی برنامه ها نیز رجز خوانی خود را می کنند و طرف مقابل این تشکل دانشجویی در خواب شیرین فرو رفته است.

به نظر می رسد آن طور که  برخی رسانه ها از برنامه های انجمن های اسلامی برآشفته شده اند و اقدام به انتشار برخی اخبار علیه برنامه های آنان می کنند، بایستی ریشه مسئله را پیدا کرد و آن را حل نمود. مشکل در برگزاری برنامه های انجمن اسلامی دانشجویان نیست بلکه مشکل اینجاست که تشکل هایی که ادعای انقلابی بودن دارند در خواب شیرینی هستند و با هیچ نهیبی نیز از خواب بلند نمی شوند.

بی شک به نظر می رسد در این فضای مرده دانشگاهی استان، اینکه تشکلی پیدا می شود تا با انرژی تمام اهداف و ایدئولوژی خود را پیاده کند قابل تحسین است، حال ممکن است این هدف از راهی غلط به دست بیاید که در آنجا باید نهادهای مربوطه وارد شده و اجازه سیاسی کاری را ندهند اما نفس حرکت و تلاش بی وقفه می تواند تحسین برانگیز باشد.

شاید این اقدامات انجمن اسلامی دانشجویان می تواند الگویی برای تشکل هایی که ادعای انقلابی بودن دارند باشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رهبر تلگرام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • تبلیغات