۱۲:۳۹:۰۹ - جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توسعه و ترمیم شبکه آبیاری عینالی به طول ۹۰۰ متر
مسئول تاسیسات آب سازمان توسعه و عمران عون ابن علی و پارک طبیعت از ۹۰۰ متر توسعه و ترمیم شبکه آبیاری، برنامه ریزی های ویژه و تمهیدات لازم برای حفظ سبزینگی فضای سبز و جنگل‌کاری تفرجگاه عینالی در فصل گرما خبر داد.

 محمد سرافراز با اشاره به توسعه شبکه آبرسانی اظهار داشت: با هدف صرفه جویی در مصرف آب و آبیاری بهینه درختان، عملیات توسعه شبکه آبرسانی به طول ۶۰۰ متر و ترمیم شبکه به طول ۳۰۰ متر انجام یافت.

سرافراز با تاکید بر ضرورت تأمین آب فضای سبز و جنگل‌کاری های تفرجگاه عینالی، افزود: با توجه به اهمیت موضوع قبل از شروع فصل آبیاری جهت جلوگیری از آسیب احتمالی به شبکه، تمهیدات لازم از جمله رنگ آمیزی پمپ ها، تعمیر فلکه‌های مستهلک، گریزکاری انجام گرفته بود.

وی افزود: با شروع فصل گرما مجموعه اقدامات لازم برای مصرف بهینه آب با برنامه ریزی و نظارت بر نحوه و میزان دور آبیاری، تغییر ساعات آبیاری همچنین بررسی و تعمیرات و بهسازی خط انتقال اصلی و شبکه آبیاری برای جلوگیری از هدررفت آب انجام گرفته همچنین رسیدگی روتین به پمپ های شناور، لایروبی و تمیزکاری استخرها ادامه دارد.

سرافراز با بیان اینکه یکی از مسائل عمده فضای سبز در شرایط اقلیمی موجود، تأمین آب مورد نیاز و مراقبت مستمر است، بیان داشت: علی رغم شرایط سخت کوهستانی منطقه؛ همگام با سایر واحدهای سازمان عون بن علی تلاش شبانه روزی واحد تاسیسات سازمان در نگهداری و تعمیرات ایستگاه‌های پمپاژ، خط انتقال اصلی و شبکه آبیاری تفرجگاه عینالی برای حفظ سبزینگی فضای سبز و جنگل‌های تفرجگاه کوهستانی عینالی است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب