۱۸:۴۸:۰۲ - سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معضل حاشیه‌نشینی تبریز نتیجه بی‌توجهی به منطقه ارسباران
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس، معضل حاشیه‌نشینی تبریز را نتیجه بی‌توجهی به شهرستان‌ها دانست و گفت: منطقه ارسباران محروم مانده است.

بیت‌الله عبدالهی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه شمال‌شرق استان آذربایجان شرقی نسبت به سایر مناطق استان محروم مانده است، اظهار داشت: به مناطق حاشیه‌نشین تبریز مراجعه کنید تا ببینید بیشترین مهاجرت به تبریز از منطقه ارسباران صورت گرفته است.

وی افزود: اگر منطقه قره‌داغ از نظر زیرساخت‌ها، اشتغال و معیشت مورد بی‌اعتنایی قرار نمی‌گرفت و توسعه می‌یافت قطعاً مردم حاضر به مهاجرت نمی‌شدند در هر حال نمی‌توان منکر شد چون حوزه‌های صنعت و کشاورزی ارسباران به خصوص اهر و هریس توسعه نیافته است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به عنوان مثال اهر و هریس از نظر توسعه ارتباطات زیرساخت کمبودهای ملموسی دارند و در اکثر روستاها با عدم آن تن‌دهی تلفن همراه و نبود اینترنت که عمدتاً از سوی مردم مطالبه می‌شود مشکلات بسیاری داریم.

عبدالهی گفت: منظور از ایجاد زیرساخت‌های توسعه‌ای اهر و هریس از تمامی جهات است که یکی از زیرساخت‌های توسعه راه دسترسی مناسب است ولی متأسفانه در ساخت بزرگراه اهر-تبریز آن‌قدر تأخیر به وجود آمده که این بزرگراه کارایی خود را از داده است برای این‌که بتوانیم در روند ساخت بزرگراه تسهیل ایجاد کنیم از وزیر راه و رئیس مجلس نیز دعوت کردیم تا ضمن بازدید، کمک حال‌مان باشند تا این پروژه به نتیجه برسد.

وی با ذکر این‌که به لحاظ افزایش تردد در محور اهر-تبریز در آینده نزدیک بزرگراه جواب‌گوی رفت و آمدها نخواهد بود، گفت: با توجه به اینکه قرار است آزادراه تبریز به باکو از اهر و هریس عبور کند و دولت آماده واگذاری به بخش خصوصی است برای ارتقای بزرگراه اهر-تبریز به آزادراه سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کرده است که این پروژه بعد از بزرگراه می‌تواند در توسعه قره‌داغ تأثیرگذار شود.

مشکل آب شهرستان هریس حادتر از سایر مناطق استان است

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تخریب راه‌های روستایی هریس و اهر گفت: متأسفانه در حوزه راه‌های روستایی و بین‌شهری از جمله کلوانق، رزنق، جانقور، بخشایش و هریس به مهربان وضعیت رضایت‌بخشی نداریم به گونه‌ای در برخی محورها آسفالت چنان تخریب شده که مردم از شانه جاده تردد می‌کنند.

عبدالهی با تاکید بر اینکه شهرستان‌های اهر و هریس از نظر منابع آبی نیز دچار مشکلاتی هستند، خاطرنشان کرد: البته مشکل منابع آبی هریس حادتر از اهر است که از این شهرستان به عنوان کم‌آب‌ترین شهرستان آذربایجان شرقی یاد می‌شود که متأسفانه سرمایه‌گذاری چندانی در این خصوص صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: مثلاً در روستای بزرگی همچون جانقور شهرستان هریس آبی برای آشامیدن پیدا نمی‌شود و در برخی روستاها آب تصفیه شده را به قیمت بالایی به مردم می‌فروشند، البته مشکلات آب بخش کشاورزی در اهر و هریس به طور مشترک داریم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب