۱۸:۳۵:۱۷ - سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تفکیک وزارتخانه‌های راه و صنعت هزینه سنگینی بر کشور تحمیل می‌کند‌
نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بابیان اینکه تفکیک وزارتخانه‌های راه و صنعت بر سیستم اجرایی هزینه تحمیل می‌کند گفت: نظام اداری کشور در برخی مواقع مانع توسعه می‌شود.

بیت‌الله عبدالهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در تبریز اظهار داشت: مهم‌ترین بحثی که کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بیشتر به آن پرداخت، طرح استانی شدن انتخابات مجلس بود که بعد از ماه‌ها بررسی و رأی‌گیری در صحن علنی به شورای نگهبان ارجاع و نهایتاً ایراداتی گرفته شد.

وی افزود: نمی‌توان گفت ایرادات شورای نگهبان در ارتباط با طرح استانی شدن انتخابات مجلس قابل رفع نیست، اما در هر صورتی این طرح برای انتخابات دوره یازدهم مجلس منتفی است.

نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس ادامه داد: طرح فعلی استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی با لایحه جامع انتخابات که از سوی دولت ارجاع شده بود با همدیگر در کمیسیون تلفیق کرده بودیم.

عبدالهی در ادامه به پیشنهاد دولت در ارتباط با تفکیک وزارتخانه‌های “راه و شهرسازی” و “صنعت، معدن و تجارت” اشاره کرد و گفت: نمایندگان مجلس به پیشنهاد تفکیک دو وزارتخانه و تشکیل وزارتخانه‌های جدید با این رویکرد که دولت چابک‌سازی شود رأی منفی داده‌اند.

وی با انتقاد از این‌که هزینه دولت برای سیستم اجرایی بسیار بالاست، گفت: متاسفانه هزینه مدیریت اجرایی کشور بیش از اندازه زیاد است و بخش عمده‌ای از منابع دولت صرف حقوق و مزایای کارمندان می‌شود در حالی هزینه اداره کشور بایستی کمتر می‌بود با این‌حال دولت بر تفکیک وزارت‌خانه‌های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت اصرار داشت که نمایندگان با آن مخالفت کردند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: علی‌رغم هزینه گزاف برای اداره کشور، سیستم مدیریتی کارایی و تاثیر آن‌چنانی در توسعه و پیشرفت نداشته ‌و حتی نظام اداری ما در برخی مواقع مانع توسعه می‌شود و چون یک امور اداری ساده گرفتار بوروکراسی می‌شود مردم از این بابت نارضایتی دارند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب