۱۸:۳۲:۳۱ - سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اتفاق عجیب در سازمان لیگ؛ تراکتورسازی چرا به پرداخت ۸۰۰ میلیون محکوم شد؟
باشگاه تراکتورسازی به پرداخت بیش از ۸۰۰ میلیون تومان به بازیکن سابق خود محکوم شده است.

یکشنبه هفته جاری کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «با توجه به شکایت سینا عشوری از باشگاه تراکتورسازی تبریز، این باشگاه به پرداخت مبلغ هشت میلیارد و ۹۲۵ میلیون ریال بابت اصل خواسته و مبلغ ۱۷۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بابت هزینه دادرسی محکوم شد.»

علاوه بر این، در پی شکایت امیر قلعه‌نویی از باشگاه تراکتورسازی تبریز، این باشگاه به پرداخت مبلغ هشت میلیارد و ۱۸۶ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۹۸۰ ریال بابت اصل خواسته و مبلغ ۱۶۳ میلیون و ۷۳۰ هزار ریال بابت هزینه دادرسی در حق خواهان دعوی متقابل محکوم شد.

به این ترتیب، باشگاه تراکتورسازی به پرداخت بیش از یک و نیم میلیارد تومان به بازیکن و سرمربی پیشین خود محکوم شده است که باید ظرف مدت ۳۰ روز پرداخت شود.

در این راستا، پیگیری‌های خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد که در روزهای گذشته، اتفاقات جالب و البته عجیبی رخ داده که باعث محرومیت تراکتورسازی شده است.

مکاتبه مستقیم با کمیته‌ها ممنوع

سازمان لیگ از چند وقت پیش، به باشگاه‌ها اعلام کرده که «آنها نمی‌توانند با هیچ‌کدام از کمیته‌های فدراسیون فوتبال مکاتبه مستقیم داشته باشند و تمامی نامه‌نگاری‌ها باید از طریق سازمان لیگ انجام شود.»

در این راستا، باشگاه‌ها نامه‌های خود را به اتوماسیون سازمان لیگ می‌فرستند و سازمان لیگ آنها را به کمیته‌های مختلف فدراسیون فوتبال منعکس می‌کند.

در ماجرای سینا عشوری و باشگاه تراکتورسازی هم چنین اتفاقی رخ داده؛ باشگاه تراکتورسازی دفاعیات خود را به سازمان لیگ فرستاده تا به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال منعکس شود.

اتفاق عجیب در سازمان لیگ

چند وقت پیش، کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال پس از شکایت سینا عشوری، از باشگاه تراکتورسازی درخواست کرده که دفاعیات خود را درباره این پرونده ارائه کند.

باشگاه تراکتورسازی نیز برخی اسناد و مدارکاتی داشته که نشان می‌داده آنها بدهی به سینا عشوری ندارند و اگر هم بدهی باشد، مبلغی کمتر از ۵۰ میلیون تومان است.

قرار شده همین مدارک برای بررسی به کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال ارسال شود تا مانع از صدور احکام سنگین برای باشگاه تراکتورسازی شود.

از آنجایی که باشگاه تراکتورسازی نمی‌توانسته مستقیماً دفاعیات خود را به کمیته تعیین وضعیت بفرستند، آنها را برای سازمان لیگ ارسال کرده تا از این طریق به این کمیته ارسال شود.

این نامه‌نگاری‌ها دقیقاً با زمانی مصادف شده که سازمان لیگ درگیر اتفاقات فینال جام حذفی و رأی کمیته اخلاق درباره حیدر بهاروند و سعید فتاحی بود.

همین موضوع، باعث شده که ارسال دفاعیات و مستندات باشگاه تراکتورسازی به کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال نیز فراموش شود.

دفاعیات باشگاه تراکتورسازی

باشگاه تراکتورسازی معتقد است که بخشی از قرارداد سینا عشوری را پرداخت کرده و بخشی دیگر هم صرف پرداخت جریمه انضباطی درنظر گرفته شده برای این بازیکن شده است.

باشگاه تبریزی حالا در تلاش است که بار دیگر مستندات خود را به کمیته استیناف ارائه دهد و زیر بار پرداخت ۸۰۰ میلیون به سینا عشوری نرود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب