پایگاه خبری دیلک

13:03:44 - چهارشنبه 6 ارد 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عضو شورای شهر تبریز در گفت‌وگو با دیلک؛
هبه شورای شهر به تراکتورسازی شائبه انتخاباتی دارد/ هر عضو شورا ۳۰-۵۰ میلیون به این تیم کمک کنند
عضو شورای شهر تبریز گفت: اکنون‌که فرزند شهردار به سمت معاون باشگاه انتصاب یافته این لایحه هبه مطرح می‌شود، لذا حق بدهید که شائبه انتخاباتی بودن درباره این لایحه تقویت گردد.

شیاریعلی شیاری در گفتوگو با خبرنگار دیلک، با اشاره به اینکه اظهارات ما در رابطه با هبه به باشگاه تراکتورسازی تبریز، دال بر زحمات و افتخارات آذربایجان نیست، اظهار داشت: تراکتورسازی تبریز نه تنها افتخار آذربایجان، بلکه افتخار تمام ایران است و با هر آیتمی به این مسئله نگاه کنید وظیفه ماست که از این تیم حمایت کنیم.

وی افزود: اما دراین‌باره نباید چند مسئله مهم را از یاد برد که یکی از آنها مسئله درآمدهای پایدار این تیم محبوب ورزشی است، نباید این‌گونه نشان دهند که تراکتورسازی ازاینجا و آنجا کمک دریافت کنند بلکه باید مسئله این‌گونه باشد که تراکتورسازی خودش منبع درآمدزایی باشد.

عضو شورای شهر تبریز، با اشاره به اینکه نظر بنده روی توانمندسازی باشگاه تراکتورسازی است، گفت: اینکه در ابتدای فصل بدون پول و برآورد مالی تیم بسته شود اصلاً صحیح نیست، حتی ۳ سال پیش در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز با حضور معاون وقت باشگاه این برنامه پایدار و زمینه تداوم آن را مطرح کردم.

وی ادامه داد: اما درباره هبه این هفته به باشگاه تراکتورسازی، فرمانداری تبریز برای جلوگیری از شائبه دار بودن مسئله هبه‌های شورای شهر نامه‌ای مبنی بر توقف اعطای هبه تا روز انتخابات را ارسال کرده بود، اما اینکه چرا این لایحه به یک‌باره تصویب شد محل سؤال است.

شائبه انتخاباتی بودن لایحه هبه به تراکتورسازی مطرح است
شیاری با مقایسه اینکه کمک مثلاً ۵ میلیون تومانی به یک فرد نیازمند نشانه تبلیغات است اما کمک به تراکتورسازی نیست، یادآور شد: هبه به باشگاه تراکتورسازی در این مقطع زمانی، آخرِ تبلیغات و اقدامات احتمالی انتخاباتی است، این لایحه در دستور جلسه شورای شهر نیامده و بایستی فرماندار تبریز در نامه‌ای رسمی با این مسئله موافقت می‌کرد که جالب است بدانید خارج از وقت جلسه تصویب شد.

وی ادامه داد: ما از اول گفته‌ایم که تراکتورسازی مشکل مالی دارد، بیایید برای حل آن چاره‌ای بیندیشیم اما اکنون‌که فرزند شهردار به سمت معاون باشگاه انتصاب یافته این لایحه هبه مطرح می‌شود، لذا حق بدهید که شائبه انتخاباتی بودن درباره این لایحه تقویت گردد.

عضو شورای شهر تبریز، با اشاره به پیشنهاد خود برای کمک به تراکتورسازی تبریز، گفت: آقایان در شورای شهر برای تبلیغات انتخاباتی ده‌ها میلیون تومان پول خرج خواهند کرد و پیشنهاد من این است که هرکدام از ۱۹ عضو شورا ۳۰۵۰ میلیون تومان به تیم تراکتورسازی کمک کنند.

وی افزود: اگر دل آقایان برای  تراکتورسازی می‌سوزد، این بهترین فرصت برای تبلیغات انتخاباتی است و به‌جای هبه از پول مردم و هزینه اضافی در تبلیغات محلی و کاغذ، پول خود را در این راه هزینه کنند؛ البته اگر نیتشان این است که به تراکتورسازی کمک کنند.

ماشین‌سازی محل سهم خواهی آقایان شد
شیاری همچنین با اشاره به سقوط تیم فوتبال ماشین‌سازی به لیگ یک اظهار داشت: بنده به‌عنوان نماینده مردم در شورای شهر تبریز مخالف کمک به امر ورزش و تیم‌های ورزشی نیستم اما سؤالم اینجاست که چرا بودجه  چندمیلیاردی صرف تیمی شد که درنهایت با این نتایج ضعیف به لیگ پایین‌تر سقوط کرد.

وی ادامه داد: چرا باید هزینه ۱۵ الی ۲۰ میلیاردی که برای باشگاه ماشین‌سازی شد با دخالت شهردار تبریز و برخی اعضا شورای شهر به هدر رود؟ باشگاه از هیئت مدیره گرفته تا مدیرعاملی و دیگر پست‌های این تیم، محل سهم خواهی آقایان شد و مشخص است در این وضعیت نتیجه بهتر از این نمی‌شود.

عضو شورای شهر تبریز تصریح کرد: باید تأسف بخوریم با این عملکرد و نتیجه شهردار تبریز نه تنها پاسخگو نیست بلکه بی‌اعتنا از کنار این موضوع در مسابقات تیراندازی شرکت می‌کند. آیا واقعاً اگر این هزینه میلیاردی را از جیب خودشان خرج می‌کردند این‌چنین راحت می‌نشستند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رهبر تلگرام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • تبلیغات