پایگاه خبری دیلک

23:29:11 - جمعه 1 ارد 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر تبریز::
وظیفه ذاتی ما تبعیت از قانون است/ حذف تبصره ۶۷ حمایت از اقشار کم‌درآمد مبتنی بر قانون نیست
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: یکی از تبصره های دائمی بودجه، ویژه حمایت از اقشار بی بضاعت و کم درآمد است و به نظرم، اظهار نظر فرمانداری برای حذف این تبصره، مبتنی بر قانون نیست و بهتر است این موضوع در چارچوب قانون بررسی شود.

اسماعیل چمنیبه گزارش دیلک،  اسماعیل چمنی در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به چگونگی تصویب تبصره ۶۷ در پایان یک‌صد و هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای چهارم، با تأکید بر اینکه وظیفه همه ما تمکین از قانون بوده، و قانون برای ما فصل الخطاب است، گفت: وظیفه ذاتی ما تبعیت از قانون است و شورا موظف است در چارچوب قانون حرکت کند، اما تصویب این تبصره در جلسه پیشین شورا غیرقانونی بوده است.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر تبریز تصریح کرد: فرش دست‌بافت تبریز، ثبت جهانی شده و در سال‌های اخیر، تبریز به‌عنوان پایتخت و مرکز جهانی فرش دست‌بافت را کسب کرده است و جا دارد متوجه باشیم که همه این افتخارها و عناوین مرهون زحمت‌های قالیبافان و فعالان حوزه فرش است که به‌حق در معرفی تبریز، فرش دست‌بافت که هم در صنعت حرف اول را می‌زند، ازاین‌رو، این موضوع را در تبصره ۶۷ مصوب و تبدیل به قانون کرده‌ایم و از شورای دوم هم در حال اجراست.

وی در همین راستا در تبیین چگونگی وقوع این اتفاق، با تکیه‌بر تبصره‌های دائمی و تبصره ۶۷ ادامه داد: یکی از وظایف شورا، تسریع در کارهای عمرانی، خدماتی، فرهنگی، ساختمانی است، ما هم پیرو این وظیفه برای ارج‌گذاری، ارزش‌دهی و تکریم شهروندان در تبصره‌های دائمی، تبصره‌ای در خصوص حمایت از بیماران بیماری‌های صعب‌العلاج، مستمری‌بگیران تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، مستمندان و قالیبافان را مطرح کرده‌ایم و تا سقف ۱۰ میلیون تومان برایشان هبه در نظر گرفته‌ایم.

چمنی با اشاره به حذف این تبصره از سوی فرمانداری و بیان اینکه متأسفانه بعضی ها که در گفتار دم از دفاع از حقوق مردم می زنند، از طریق قانون یا از طریق شورا، در جلسه های شورا متفاوت مصوب می کنند، بیان کرد: قانون عطف بما سبق نمی شود و بهتر است متوجه باشیم که یکی از تبصره های دائمی بودجه، ویژه حمایت از اقشار بی بضاعت و کم درآمد است و به نظرم، اظهار نظر فرمانداری برای حذف این تبصره، مبتنی بر قانون نیست و بهتر است این موضوع در چارچوب قانون بررسی شود.

وی در پایان با تاکید بر حمایت از این اقشار کم درآمد و انتقاد از حذف این تبصره، تصریح کرد: جا دارد سؤال شود که در صورت عدم حمایت شورا از این اقشار بی بضاعت و کم درآمد، چه کسی قرار است، از آنان حمایت کند؟ و اگر قرار نیست ما از آنان حمایت کنیم، قرار است از چه افرادی حمایت کنیم؟، چون تعرفه محلی فقط مخصوص تعیین عوارض و محل مشخص درآمد و خدمات است و در اینجا ما نمی توانیم به کسی هبه کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز، در پایان با اشاره به اینکه این حذف این تبصره در اولین جلسه علنی سال جاری و در زمان پایانی و تمدید نشده، به تصویب رسیده است، گفت: حذف این تبصره، مغایر با فرمایش مقام معظم رهبری و تأکید های ایشان در حوزه تولید، اشتغال و اقتصاد است و به نظرم ما باید مناسب با شأن و منزلت شورای شهر عمل کنیم و نظر بیش تری به بازار، حوزه فرش دست بافت و کمک به افراد نیازمند داشته باشیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رهبر تلگرام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • تبلیغات