پایگاه خبری دیلک

21:53:40 - سه شنبه 24 اسف 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:
مسئولین دولتی به ارزش‌ها و خون شهدا دلسوزی ندارند!
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: در همین فضای مجازی وقتی مسئولین دولتی نسبت به ارزش ها و خون شهداء دلسوزی ندارند و “خدای نکرده دنبال جمع کردن آرای خاکستری هستند” ولو اینکه ارزش ها و خون شهداء پایمال بشود.

مجتهد شبستریبه گزارش دیلک، آیت الله مجتهد شبستری در همایش روحانیون شاغل در نیروهای مسلح، اظهار داشت: دشمنان سعی می کنند مردم با ولایت فقیه فاصله پیدا کنند، در این شرایط خاص خدمت به ولی فقیه در اصل خدمت به حضرت ولی عصر ارواحنا فدا (عج) است.

وی با اشاره به مقام و منزلت عالم دینی در متون و احادیث، ابراز داشت: یک عالم دینی با عابد قابل مقایسه نیست، مقام عالم دینی افضل است از هزار عابد حتی در بعضی از روایات آمده است؛ مداد العلماء افضل من دماء الشهداء .. از مقام شهید هم بالاتر است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با بیان اینکه عالم دینی شهیدپرور است، تصریح کرد: انفاس قدسیه و بیانات حضرت امام خمینی (ره) بود که ملت را بسیج و در جنگ تحمیلی اداره می کرد، اینهمه رزمنده که می روند، ایثار و فداکاری می کنند و شهید می شوند در اثر قلم و تربیت عالمان دینی است.

وی  با بیان اینکه عده ای با مخالفت با رشته روحانیت درصدد تضعیف این رشته هستند، تاکید کرد: البته ممکن است در لباس روحانیت هم عده ای لاابالی هم پیدا بشود اما اکثریت صلحا هستند.

آیت الله مجتهد شبستری،  وظیفه اصلی علمای دینی را تعلیم و تزکیه دانست و گفت: وقتی می گوییم علما ادامه دهندگان راه انبیاء هستند در اصل وظیفه انبیاء تعلیم و تزکیه بود و لازمه معلم و مزکی بودن این است که خودمان عالم باشیم تا بتوانیم تزکیه دیگران و نسل جوان را برعهده بگیریم.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عالم بودن هم فقط با خواندن چند کتاب دروس حوزوی کافی نیست، متذکر شد: شرایط زمان ایجاب می کند روحانیون در رشته های تخصصی مخصوصاً علم عقاید، علم کلام، علم تفسیر، تاریخ اسلام و با داشتن مطالعه متفرقه با این مسائل آشنایی داشته باشند تا در مقابل شبهاتی که در فضای مجازی توسط مکاتب الحادی، فرقه های شیطان پرستی و امثال ذلک.. القاء می شود، پاسخگو باشند.

وی، شرایط کنونی جامعه را مخصوصاً فضای مجازی را در شرایط حساسی دانسته، و تاکید کرد: در مقابل شبهات فراوان، مطالب مبتذل و مستهجن، آقایان روحانی باید برای پاسخگویی به سلاح علم مجهز باشند.

آیت الله مجتهد شبستری، با بیان اینکه در مسائل سیاسی با تضعیف باورهای دینی مردم می خواهند تا ولنگاری در جامعه بیشتر باشد، اظهار داشت: در همین فضای مجازی وقتی مسئولین دولتی نسبت به ارزش ها و خون شهداء دلسوزی ندارند و “خدای نکرده دنبال جمع کردن آرای خاکستری هستند” ولو اینکه ارزش ها و خون شهداء پایمال بشود.

وی ادامه داد: استکبار جهانی با ایجاد فاصله بیشتر بین روحانیت اصیل و مردم ، از عده ای که با لباس روحانیت مردم را به طرف بی بند و باری تشویق و ترغیب می کنند حمایت می کند ولی اگر یک روحانی بخواهد پایبند اصول و ارزش ها باشد او در نظرشان منفور است.

امام جمعه تبریز، در پایان سخنان خود متذکر شدند: در آستانه انتخابات، استکبار درصدد کشاندن ملت ایران بطرف غرب و ترویج غرب گرایی در بین مردم است با توجه به اینکه توطئه های غرب و عهدشکنی آمریکا را می بینیم ولی هنور بعضی ها مشغول توجیه هستند، در این شرایط  باید روحانیت، مردم را آگاه سازند./

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رهبر تلگرام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • تبلیغات