پایگاه خبری دیلک

21:42:54 - سه شنبه 24 اسف 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر بیمه شدگان تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی:
۵۵ هزار نفر در آذربایجان شرقی زیرپوشش بیمه قالیبافی قرار دارند
مدیر بیمه شدگان تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی، گفت: ۵۴ هزار و ۷۹۰ نفر بیمه شده قالیبافی در استان داریم که جزو قالیبافان خانگی و شناسه دار صنایع دستی هستند، ضمن اینکه ۱۱۱۲ نفر هم در کارگاه‌های فرش دستبافت بیمه شده‌اند.

قالیبافی۲به گزارش دیلک به نقل از تسنیم، محمدحسین یکانی عصر امروز در جلسه ستاد حمایت از صنعت فرش آذربایجان شرقی با اشاره به آمار بیمه قالیبافان در استان، اظهار داشت: ۵۴ هزار و ۷۹۰ نفر بیمه شده قالیبافی در استان داریم که جزو قالیبافان خانگی یا شناسه دار صنایع دستی هستند، ضمن اینکه ۱۱۱۲ نفر هم در کارگاه‌های فرش دستبافت بیمه شده‌اند.

وی با بیان اینکه بیمه قالیبافی یکی از بیمه‌های موارد خاص است، افزود: برخی در موعد مقرر حق بیمه خود را پرداخت نکرده و با مشکلات جدی مواجه می‌شوند که باید آگاهسازی لازم از مقررات بیمه‌ای صورت گیرد تا پرداخت حق بیمه آنها قطع نشده و شامل پالایش بیمه شدگان نشوند.

مدیر بیمه شدگان تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی ابراز داشت: ۱۰۰۰ نفر از افرادی هم که در سال گذشته حق بیمه قالیبافی خود را در موعد مقرر پرداخت نکرده بودند، دوباره به لیست بیمه شدگان افزوده شدند.

یکانی با بیان اینکه برخی از بیمه شدگان همزمان با قالی بافی در مشاغل دیگر هم حضور دارند، تصریح کرد: تداخل دو بیمه موجب حذف بیمه قالیبافی می‌شود که باید این موضوع به اطلاع بیمه شدگان برسد.

وی با تاکید بر اینکه عضویت در سایر صندوق‌ها مانند بیمه صندوق عشایر و روستائیان به صورت همزمان با بیمه قالیبافی مغایر با قانون است، گفت: هدف قانون‌گذار حمایت از قالیباف واقعی است لذا باید قوانین این حوزه رعایت شده و از مشکلات بعدی پیشگیری شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رهبر تلگرام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • تبلیغات