پایگاه خبری دیلک

21:28:09 - سه شنبه 24 اسف 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس هیئت بازرسی انتخابات آذربایجان شرقی:
گزارشات تخلف تبلیغات زودرس داوطلبان احتمالی شوراها در آذربایجان‌شرقی در دست بررسی است
رئیس هیئت بازرسی انتخابات آذربایجان شرقی گفت: گزارشات تخلف تبلیغات زودرس داوطلبان احتمالی شوراها در آذربایجان‌شرقی در دست بررسی است.

انتخاباتی ائتلافبه گزارش دیلک به نقل از تسنیم، یدالله قاری‌زاده عصر امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه بخشی از وظیفه حراست از رأی مردم بر عهده هیئت بازرسی انتخابات قرار دارد، اظهار داشت: هیئت بازرسی، نظارت بر روند صحیح اجرای انتخابات را با پیش‌بینی، پیشگیری و کنترل بر تخلفات برعهده دارد.

وی با اشاره به برگزاری سه انتخابات ریاست‌جمهوری، میان‌دوره‌ای مجلس دهم و شوراهای اسلامی شهر و روستا، افزود: گزارشات تخلف انتخاباتی تبلیغات زودرس داوطلبان احتمالی در دست بررسی است.

مدیرکل بازرسی استانداری آذربایجان شرقی گفت: در استان اعضای هیئت بازرسی ۵ نفر و در شهرستان‌ها سه نفر هستند و به تعداد شعب اخذ رأی بازرس و چندین سربازرس در صندوق‌های اخذ رأی سه انتخابات حضور خواهند داشت.

قاری زاده با تاکید براینکه معیار عوامل اجرایی باید فقط اخلاق، قانون، نظم و انضباط باشد، ابراز داشت: هیئت بازرسی بر رعایت قوانین و مقررات و رعایت دقیق دستورالعمل‌ها تاکید دارد.

وی نحوه اطلاع و شکایت مردم به بازرسان را یادآور شد و گفت: دبیرخانه هیئت بازرسی انتخابات استان آذربایجان‌شرقی به نشانی تبریز، میدان شهدا، استانداری آذربایجان‌شرقی، ساختمان شهید سلیمانیان، طبقه دوم از طریق شماره تلفن ۳۵۲۹۱۲۱۸ و نمابر ۳۵۲۴۳۶۳۸ آماده دریافت گزارش‌های مردمی درباره جریان برگزاری انتخابات است.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات آذربایجان‌شرقی در پاسخ به سئوالی، تفاوت بین بازرسی و نظارت را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: ارگان‌های نظارتی مختلف در انتخابات داریم که شورای نگهبان، نظارت شورا، کمیته رسیدگی به تخلفات انتخاباتی دارای حق صدور احکام قضایی و هیئت بازرسی مختص وزارت کشور برای نظارت بر عوامل اجرایی فرمانداران و بخشداران را برعهده دارند.

قاری زاده با اشاره به اینکه هیئت بازرسی در مورد صلاحیت داوطلبان نظر نمی‌دهد، ادامه داد: بازرسی و نظارت بر روند صحیح اجرای انتخابات توسط «عوامل اجرایی انتخابات» از وظایف این هیئت است تا با پیش‌بینی، پیشگیری و کنترل بر تخلفات صورت گیرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رهبر تلگرام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • تبلیغات