پایگاه خبری دیلک

19:22:09 - جمعه 17 دی 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار تبریز:
مشکلات کنونی شهرها ناشی از تخریب باغات است
فرماندار شهرستان تبریز مشکلات کنونی شهرها را ناشی از تخریب باغات و زمین‌های کشاورزی حاشیه شهرها عنوان کرد.

شهرتیبه گزارش دیلک، رحیم  شهرتی‌فر به همراه مدیران و کارشناسان اداره جهاد کشاورزی و اداره دامپزشکی این شهرستان در جمع مردم روستای سفیدان جدید، با مقایسه وضعیت توجه به روستاییان در قبل و بعد از انقلاب اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی اینک سطح سواد عمومی روستاییان و شهرنشین‌ها تفاوت چندانی ندارد؛ از این رو شرایط برای آموزش‌های لازم در حوزه کشاورزی و دام‌پروری برای روستاییان فراهم است.

وی علم و دانش روز را در کنار پنج عامل آب، خاک، بذر، ادوات و ابزار مورد نیاز کشاورزی ضروری دانست و از صنعتگران و کشاورزان خواست برای جلوگیری از وارد شدن ضرر و زیان حتماً به توصیه‌های کارشناسان امر توجه کنند.

فرماندار شهرستان تبریز مشکلات کنونی شهرها را ناشی از تخریب باغات و زمین‌های کشاورزی حاشیه شهرها در سال‌های دور عنوان داشت و افزود: امروزه با به هم خوردن توازن شهر و روستا و مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها نه امکانات شهری به تناسب ساکنان آن است و نه روستاها با ظرفیت تمام در تولید و کشاورزی و دام‌پروری تلاش می‌کنند.

وی با تأکید بر انتخاب اصلح در انتخابات شوراهای اسلامی روستا، سه اصل شخصیت و مقبولیت اجتماعی، دانش و تسلط علمی به امور و مهارت و تجربه را از خصوصیات فرد اصلح بیان داشت و ابراز امیدواری کرد که با تداوم ارتباطات شوراهای اسلامی روستاها با فرمانداری و بخشداری، مسائل و موانع تولید در روستاها رفع و نقش روستاییان در کشاورزی و دام‌پروری پررنگ‌تر از قبل شود.

پس از این دیدار، فرماندار شهرستان تبریز به همراه مدیران حاضر در این نشست از کل روستا بازدید و دستورات لازم برای حل مشکلات یاد شده را صادر کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رهبر تلگرام تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • تبلیغات