۱۲:۳۰:۰۸ - سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسیرگشایی؛ اولویت نخست توسعه شهری در منطقه ۴/عملیات اجرایی بزرگترین پروژه بازآفرینی کشور بزودی آغاز می‌شود
شهردار منطقه ۴ تبریز گفت: طی سال ۹۷ تعداد پنج مسیر به عنوان مسیرهای اولویت‌دار در خصوص پروژه های مسیرگشایی تعیین شده که از این دو مورد از این تعداد بازگشایی شده و دو مورد دیگر نیز در حال عملیات عمرانی است.

اکبر امجدی در گفتگو با برنامه تلویزیونی تبریزیم اظهار داشت: با توجه به وضعیت خاص و ویژه منطقه ۴، نیازسنجی شده و اولین اولویت توسعه شهری در حوزه عمرانی و مدیریت شهری در این منطقه بحث مسیرگشایی است.

امجدی با بیان اینکه اولویت نخست برای توسعه شهری در منطقه ۴ موضوع مسیرگشایی انتخاب شده است، افزود: ۲۳ مسیر بالای ۱۲ متری برابر طرح تفصیلی مصوب در محدوده منطقه ۴ وجود دارد. این موارد نیاز اصلی مردم است. در منطقه برنامه‌ریزی کرده‌ایم که بخشی از این مسیرها را در دوره شورای پنجم، بازگشایی شود.

او ادامه داد: مسیرهای خیابان قطران شمالی مابین خیابان حجتی تا چای کنار و فاز دو فیضیه غربی سال گذشته بازگشایی شده و در ادامه آن پنج مسیر، ۲ مسیر دیگر نیزمراحل پایانی خود را سپری می کنند که در حال حاضر تملک و آزاد سازی این پروژه ها انجام یافته است.

شهردار منطقه ۴ تبریز فاز دو خیابان شهید میلانی را یکی از این مسیرها عنوان کرده و گفت: این پروژه به طول ۲۷۰ متر و عرض ۱۸ متری است. فاز نخست آن طی سال‌های گذشته افتتاح شده بود و فاز دوم خیابان شهید میلانی نیز تملک آن به اتمام رسیده و عملیات اجرایی آن آغاز شده است. نزدیک به ۴ میلیارد تومان برای این پروژه  اعتبار هزینه شده که ۳ میلیارد برای تملک و ۱ میلیارد نیز برای عملیات اجرایی پروژه اختصاص یافته است.

امجدی از پروژه فاز دو خیابان شهید خلیلی به عنوان یکی دیگر از این مسیرگشایی ها یاد کرده و افزود: این پروژه نیز با طول ۵۰۰ متر و عرض پروژه ۱۸ متری طی دو ماه آینده به اتمام می رسید. آزادسازی و تملک آن به اتمام رسیده و عملیات اجرایی آن آغاز شده است. در خیابان شهید خلیلی نیز چون طول پروژه بیشتر است، مبلغ ۱۴ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع توجه به بازآفرینی فضاهای شهری در سطح منطقه ۴ تبریز، تصریح کرد: نخستین و بزرگترین پروژه بارآفرینی شهری، پروژه آیمان است که با مشارکت شرکت سرمایه گذاری مسکن و شهرسازی تبریز و شهرداری تبریز در غرب تبریز اجرا می شود.

شهردار منطقه ۴ تبریز ادامه داد: استارت مرحله اجرایی این پروژه به عنوان اولین و بزرگترین پروژه بازآفرینی کشور در ۲۹ مرداد ماه جاری از طریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهوری محترم زده می‌شود.

امجدی یادآور شد: این پروژه به مساحت ۵۴ هزار متر مربع در ۱۰ بلوک چهار طبقه و ۱۴۰۰ واحد در خیابان شهیدان ذاکر انجام  می شود. حدود ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه فقط برای ساخت و سازی پروژه صرف شده است.

او با اشاره به یکی دیگر از پروژه های بازآفرینی شهری در این منطقه، اظهار داشت: پروژه مغازه های سنگی به عنوان تاریخ و گذشته تبریز از دیگر این موارد است که کف سازی و بهسازی جداره های تاریخی این مسیر مراحل نهایی را طی می‌کند و با هزینه ای بالغ بر ۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری رخ داده است. این پروژه تا ۱ ماه آینده این پروژه به اتمام می رسد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب