۱۰:۴۳:۰۷ - شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هوشمندسازی شهر ابزاری برای برطرف کردن مشکلات شهری و شهروندی است
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: هوشمندسازی شهر ابزاری برای برطرف کردن مشکلات شهری و شهروندی است.

شهرام دبیری در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز با تقدیر از سازمان آتش نشانی بابت آموزش شهروندی به خصوص در بین دانش آموزان، اظهار کرد: هوشمندسازی شهر و موضوع شهر هوشمند از اولویت های شورای پنجم است اما با این حال، هوشمند سازی شهر هدف نیست بلکه ابزاری در جهت برطرف کردن مشکلات شهر است.

وی ادامه داد: چنانچه شهر را به طرف هوشمند سازی ببریم، بسیاری از مشکلات شهرمان بخصوص در زمینه ترافیک، آلودگی هوا و ایمنی حل می شود.

دبیری عنوان کرد: در این راستا لازم است تا شهرداری اقداماتی عملی انجام دهد و مثلا در نقاط حساس شهر سنسورهایی نصب کند تا بدون دخالت انسان بتواند حادثه را اطلاع دهد که این سنسورها بسیار ساده و کم هزینه هستند.

وی در ارتباط با اهمیت ایمنی هرچه بیشتر مناطقی همچون بازار تبریز، گفت: پیشنهاد می کنم یک سری از آتش نشانان به صورت تخصصی برای حفظ ایمنی بازار آموزش ببینند و مامور آتش نشانی ویژه بازار باشند.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز یادآور شد: سیاست های تشویقی شورا نیز می تواند در ایمنی شهر موثر باشد و به عنوان مثال برای کسانی که خانه های هوشمند می سازند و به ایمنی و صرفه جویی انرژی در ساختمان توجه دارند، شورا به آنها تخفیف دهد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب